Start med å forberede alle ingrediensene som på bildet. Bank gjerne litt i sitrongressen og riv litt i sitronbladene for å få frem mer aroma. Kutt deretter kyllingen i små terninger.
1. Ha vann, kokosmelk, galanga, sitrongress og sjalottløk i en kasserolle. Ha på medium høy varme.
2. I det du ser at suppen begynner å koke, har du oppi kyllingen, sitronblader, chili, fiskesaus, sukker og salt. Rør slik at kyllingen skiller seg i suppen, og ha på lokk i ca. 2- 3 min (avhenger av tykkelsen på kyllingen).
3. Ta av lokket, smak til med lime juice. Ha deretter oppi tomater, sopp, bambus og bland opp alt godt sammen før du tar på lokket igjen.
4. La suppen puttre på medium til medium høy varme i ca. 2-3 minutter til.
Server gjerne med litt nykokt ris til 🙂 Perfekt å nyte i dette været!
TIPS:
- Jeg brukte ferdig filetert kyllinglår fra Prior.
- Soppen jeg bruker heter “termitomyces mushroom” i følge pakningen. Jeg kjøpte min fra en asiatisk matbutikk. Denne er utrolig crunchy i konsistensen, men dersom du ikke foretrekker dette kan du fint bruke aroma sopp eller sjampignon.
Håper dere vil teste denne nydelige suppen 🙂
Klem TuTu